#Mirziyoyev #muloqot #Qozogiston #hamkorlik
❗️Ижтимоий тармоқда тарқалган хабарлар ҳақиқатга тўғри келмайди
😀 Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2023 йил 28 февралдаги 27-сон Фармонига кўра, 1 апрелдан бошлаб Тошкент ва Нукус шаҳарларида ҳамда вилоятлар ва туманларнинг марказларида транспорт воситалари ҳаракатланишининг энг юқори тезлиги соатига 70 километрдан 60 километргача туширилиши белгиланди.
Шунингдек, Вазирлар Маҳкамасининг 2023 йил 3 апрелдаги 140-сон Қарори билан Йўл ҳаракати қоидаларига ўзгартириш киритилди.
❗️Ушбу қоида ҳозир амалда эканлигини маълум қиламиз.
‼️Ижтимоий тармоқ вакилларидан турли тахмин ва миш-мишлардан иборат асослантирилмаган маълумотларни тарқатмасликларини сўраймиз.
Қирғиз Республикаси Президенти Садир Жапаров телефон орқали мулоқотда Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевни Конституция бўйича референдумнинг муваффақиятли натижалари ва ушбу тадбир юксак халқаро стандартларга мувофиқ ташкил этилгани билан табриклади.
В ходе телефонной беседы Президент Кыргызской Республики Садыр Жапаров поздравил Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева с успешными результатами конституционного референдума и организацией данного мероприятия в соответствии с высокими международными стандартами.
#Mirziyoyev #muloqot #Qirgiziston #hamkorlik
⚡️ Бугун, 2023 йил 1 майдан бошлаб маъмурий ҳуқуқбузарликлар бўйича қўлланилган жаримани ҳуқуқбузар унга жарима солиш тўғрисидаги қарор топширилган кундан бошлаб 15 кун ичида жарима миқдорининг 50 фоизини, 30 кун ичида 70 фоизини ихтиёрий равишда тўлаган тақдирда, у жариманинг қолган қисмини тўлашдан озод қилинади.
Мазкур тартиб суд қарорларига асосан қўлланиладиган жарималарга нисбатан ҳам татбиқ этилади.
🫥Асака туманида жойлашган “UzAuto Motors” АЖ автотураргоҳида юк ташувчи транспорт воситалари ҳайдовчилари билан ЙТҲларни олдини олиш бўйича профилактик ишлар олиб борилмоқда