Мероприятия в рамках официального визита Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева в Египет завершились, глава нашего государства вылетел в Ташкент.
#Mirziyoyev #tashrif #Misr
📱Ижтимоий тармоқда тарқалган видео ўрганилиб, қоидани бузган ҳайдовчиларга нисбатан баённома тузилди
‼️ Барча ҳайдовчилардан белгиланган тартиб ва қоидаларга риоя этган ҳолда ҳаракатланишларини сўраймиз.
🔹“Ўзгидромет” хабарига кўра, бугун кундуз куни Бухоро, Навоий, Тошкент, Самарқанд, Жиззах, Сирдарё вилоятларида баъзи жойларда бироз ёмғир ёғиши, момақалдироқ бўлиши мумкин. Баъзи жойларга туман тушиши муикин. Шамол 7-12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда шамол 15-20 м/с гача кучайиши мумкин. Ҳарорат 15-20° илиқ бўлади.
🔹Пойтахтимизда куннинг иккинчи ярмида бироз ёмғир ёғиши мумкин. Шамол 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат 15-17° илиқ бўлади.
🔹Республиканинг тоғ олди ва тоғли ҳудудларида вақти-вақти билан ёғингарчилик (ёмғир, қор) бўлади. Республиканинг тоғли ҳудудларида қор кўчиши хавфи бор. Шамол 7-12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда шамол 15-20 м/с гача кучайиши мумкин. Ҳарорат 5-10° илиқ бўлади.
🔹Жорий йилнинг 16 февраль куни Сариосиё тумани, "Нелова" маҳалласи ҳудудида тезликни меъёридан оширган ҳайдовчилар бошқарувидаги транспорт воситаларини қайд этувчи радар мосламаси ўрнатилган автомобиль ёнига "Ваз-2106" русумли транспорт воситаси ҳайдовчиси тўхтаб, гўёки атрофдаги тезлик билан боғлиқ қоидабузарликни тасвирга олишга ҳалақит беришга уринган.
🔹Суҳбат давомида мазкур автомобиль ҳайдовчиси тезликни қайд этувчи радар қурилмаларига нисбатан норози кайфиятда бўлганлиги учун бу хатти-ҳаракатни содир этганлигини таъкидлади.
📸Ушбу махсус қурилмалар айрим тезюрар, қоидабузар ҳайдовчиларни тезликни меъёрдан оширмасдан ҳаракатланишларини назорат қилиб, уларнинг қоидаларга риоя этишини ва бу орқали саломатликларини асрашни таъминламоқда.
👆📹 Юқоридаги видеода акс этган ҳолат бўйича ҳайдовчига ўрнатилган тартибда чора кўрилиб, тушунтириш ишлари олиб борилди.
🚔Наманган шаҳрида ташкил этилган тунги рейд тафсилотлари
👮♂️ Рейд давомида маст ҳолда автомобиль бошқарган, транспорт воситасига рухсат этилмаган қурилма ўрнатган, светофорнинг тақиқловчи қизил чироғида ҳаракатланган ҳайдовчилар бўйича тегишли чора кўрилди.