Ўрганишлар даврида асосий эътибор аҳолининг ижтимоий-иқтисодий, таълим, соғлиқни сақлаш, ҳуқуқни муҳофаза қилиш ва коммунал соҳадаги муаммоларини аниқлаш ва бартараф этиш, криминоген вазиятни янада барқарорлаштириш ҳамда йўлларда инсон хавфсизлиги учун муносиб шароитларни яратиш ва уларнинг инфратузилмасини такомиллаштириш масалаларига қаратилмоқда.
Telegram | Instagram | Twitter | Facebook
🚌 «Тошшаҳартрансхизмат» АЖ ва «TRUCK AND BUS TRADE GROUP» МЧЖ ўртасида тузилган шартномага асосан, жорий йилнинг 4 февраль куни «MAN A22 CNG» русумли автобусларнинг навбатдаги 10 донаси «Тошшаҳартрансхизмат» АЖ тасарруфига топширилди. Мазкур автобусларнинг:
🔹1 донаси — "2-Автобус саройи" филиалига бириктирилган 14-сонли "Тошкент вокзали - ТТЗ бозори";
🔹1 донаси — "2-Автобус саройи" филиалига бириктирилган 17-сонли "А.Югнакий мавзеси - Чорсу савдо маркази";
🔹1 донаси — "2-Автобус саройи" филиалига бириктирилган 63-сонли "Қорасув 1-мавзеси - Юнусобод мебель дўкони";
🔹2 донаси — "4-Автобус саройи" филиалига бириктирилган 80-сонли "Жанубий вокзал - М.Юсуф кўчаси";
🔹5 донаси — "18-Автобус саройи" филиалига бириктирилган 116-сонли "Шифокорлар шаҳарчаси - Чилонзор буюм бозори" автобус йўналишларида хизмат кўрсатиш учун бириктирилди.
Президент Шавкат Мирзиёев Тошкент ерусти метроси қурилишининг иккинчи босқичи доирасида амалга оширилаётган ишлар билан танишди.
Президент Шавкат Мирзиёев ознакомился с проводимой работой в рамках второго этапа строительства надземного метро Ташкента.
#Mirziyoyev #tanishuv #jamoattransporti #metro
🚦🛣Тошкент вилояти ҳокими Зойир Мирзаев, мутасадди ташкилотлар масъуллари ҳамда тадбиркорлар иштирокида вилоят ҳудудидан ўтувчи автомобиль йўлларидаги назоратни махсус автоматлаштирилган қурилмалар орқали рақамлаштириш масаласи муҳокама қилинди. Тадбиркорлар томонидан берилган таклифлар ўрганилди.
Президент Шавкат Мирзиёев трансформатор ишлаб чиқарувчи «Aysel Energy» корхонаси фаолияти билан танишди.
Президент Шавкат Мирзиёев ознакомился с деятельностью предприятия по выпуску трансформаторов «Aysel Energy».