Жорий йилнинг 10-11 ноябрь кунлари Самарқандда Туркий давлатлар ташкилотининг биринчи саммити ўтказилади.
Саммитда Евроосиёнинг муҳим стратегик ҳудудларида жойлашган туркий дунё мамлакатлари раҳбарлари иштирок этиши кўзда тутилган.
Ўзбекистон ташкилотнинг муҳим аъзоларидан бири ҳисобланади. Шу пайтга қадар давлатимиз раҳбари томонидан илгари сурилган 30 дан ортиқ ташаббуснинг аксарияти амалиётга жорий этилган.
ТДТ Самарқанд саммити аъзо мамлакатлар ўртасидаги барча йўналишлардаги ҳамкорликни янги босқичга кўтаради.
💊 Психотроп дори воситаларини олиб юрган йўловчи қўлга тушди
⚡️2022 йил 7 ноябрь куни соат 23:10 ларда Тошкент шаҳар, Бектемир туманида хизмат олиб бораётган ЙПХ ходими Ж.Турабоев томонидан “Cobalt” русумли автомобиль тўхтатилиб текширилганда, салонда бўлган йўловчи, 1992 йилда туғилган Х.Н. ўзининг кўриниши ва хатти-ҳаракатлари билан ходимда шубҳа уйғотган. Холис ва гувоҳлар иштирокидаги текширув давомида ушбу йўловчининг ёнидан жами 221 дона “Регапен” ва 1 дона “Тропикамид” номли психотроп дори воситалари топилган.
👮‍♂️Мазкур ҳолат юзасидан тегишли ҳужжатлар расмийлаштирилиб, фуқаро Х.Н. ва топилган воситалар Бектемир тумани ИИО ФМБга топширилган.
🗻"Қамчиқ" довонидаги вазият
🌨 Довонда қор ёғишда давом этиб, йўллар махсус техникалар ёрдамида қордан тозаланмоқда. Транспорт воситалари ҳаракати давом этмоқда.
🚘 Мазкур йўлда ҳаракатланувчи барча ҳайдовчилардан оралиқ масофани сақлаб, тезликни меъёрдан оширмасликларини сўраймиз.
⚡️"Lexus" ва "Captiva" автомобиллари иштирокида содир бўлган ЙТҲ юзасидан маълумот
⚡️ 2022 йил 7 ноябрь куни соат 22:00 ларда Тошкент шаҳар, Юнусобод тумани, А.Навоий-Зарафшон кўчалари кесишган чорраҳада ҳайдовчи, 1969 йилда туғилган В.П. бошқарувидаги “Lexus” русумли ҳамда ҳайдовчи, 2001 йилда туғилган С.И. бошқарувидаги "Captiva" русумли автомобиллар иштирокида тўқнашув содир этган.
🔥Тўқнашув натижасида "Captiva" автомобилида ёнғин юзага келган.
🚑 Ҳодиса натижасида, иккала ҳайдовчи ва йўловчилари тан жароҳати билан шифохонага олиб кетилган.
❗️Ҳолат юзасидан Тошкент шаҳар ИИББ ЖХХ ЙҲХБ ходимлари томонидан суриштирув ҳаракатлари олиб борилмоқда.