⚡️Мен пойга ўйнамайман. Тезлигим чегараланган!
‼️Йўлда оилангиз, яқинларингиз ҳақида ўйланг. Улар сизни, сиз уларни соғ-саломат кўришни истайсизку ахир!
🗻 "Қамчиқ" довонида қор ёғишда давом этмоқда
🚜 Музламалар хосил бўлишининг олдини олиш мақсадида йўлга қум-туз аралашмасини сепиш ишлари амалга оширилмоқда. Махсус техникалар ёрдамида йўлларни қордан тозалаш ишлари жадаллик билан олиб борилмоқда.
‼️Мазкур йўлдан ҳаракатланиб ўтувчи ҳайдовчилардан қоидаларга риоя қилган ҳолда, эҳтиёткор бўлишларини сўраймиз.
🚔 Автомобиль давлат рақам белгисини ёпиб ҳаракатланган ҳайдовчига тегишли чора кўрилди
📱Ижтимоий тармоқда "Nexia-3" русумли, 01454VSG давлат рақам белгили автомобиль ҳайдовчиси қоидани бузган ҳолда транспорт воситасини давлат рақам белгисини ёпиб ҳаракатланганлиги акс этган сурат тарқалди.
📸 Сурат, Тошкент вилояти ИИББ ЖХХ ЙҲХБ ходимлари томонидан ўрганилиб, ушбу "Nexia-3" русумли, 01454VSG давлат рақам белгили автомобиль ҳайдовчиси, 1995 йилда туғилган М.С.га нисбатан Ўзбекистон Республикаси маъмурий жавобгарлик тўғрисидаги Кодекснинг 127-моддаси иккинчи қисми тартибида баённома расмийлаштирилиб, транспорт воситаси вақтинча сақлаш учун жарима майдонига кўйилди.
‼️Барча ҳайдовчилардан белгиланган қоидаларга амал қилишларини сўраймиз.
🏢 Навоий вилояти ИИБ ЖХХ ЙҲХБ ходимлари томонидан навбатдаги тарғибот тадбири касб-ҳунар мактабида ўтказилди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Санкт-Петербург шаҳри губернатори Александр Беглов бошчилигидаги делегацияни қабул қилди.
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев принял делегацию города Санкт-Петербурга во главе с губернатором Александром Бегловым.