Facebook | Instagram | Telegram | Web Site | YouTube | TikTok
🔹Куприк остидаги бетонга урилган 🚛юк автомашинаси юзасидан маълумот
⚡️Жорий йилнинг 9 июль куни соат 11:40ларда Тошкент шаҳри, Яккасарой тумани, КХАЙ-Бобур кўчалари кесишмаси кўприк остида ҳайдовчи, 1969 йилда туғилган Н.Д. “HOVO” русумли юк автомашинасида 3.13 “Чекланган баландлик” йўл белгисига амал қилмай ҳаракатланиб, кўприк остидаги бетонга урилиб, йўл транспорт ҳодисасини содир қилган.
❗️Мазкур ҳолат юзасидан Тошкент шаҳар ИИББ ЙҲХБ ходимлари томонидан маьмурий иш хужжатлари расмийлаштирилган, суриштирув ишлари олиб борилмоқда.
Президент Шавкат Мирзиёев спорт таълимини ривожлантириш ва Олимпия захираларини тайёрлаш масалаларига доир тақдимот билан танишди.
Соҳадаги таълим муассасаларининг Паралимпия бўлимларига 10 фоизгача қўшимча квота ажратилиши ҳамда ота-оналар томонидан тўлов тартиби бекор қилиниши белгиланди.
Спортчиларнинг жисмоний, тиббий ва психологик ҳолатини ҳамда фармакологик таъминотини яхшилаш бўйича топшириқлар берилди.
Президент Шавкат Мирзиёев ознакомился с презентацией по вопросам развития спортивного образования и подготовки олимпийского резерва.
Определено выделение дополнительной квоты до 10 процентов для спортсменов, направляемых в отделения паралимпийских видов спорта, порядок взимания с их родителей платы за обучение в этих отделениях будет отменен.
Даны поручения по улучшению физической, медицинской и психологической подготовки, фармакологического обеспечения спортсменов.