Fvv.uz | Facebook | Telegram | Youtube | instagram
“Tashkent City”da o‘quv amaliy taktik mashqi o‘tkaziladi
Joriy yilning 18-dekabr kuni Toshkent shahrining Shayxontohur tumanida joylashgan “Tashkent City”dagi baland qavatli qurilgan binolarda yong‘in-qutqaruv amaliy taktik o‘quv mashqi o‘tkaziladi.
O‘z navbatida, Favqulodda vaziyatlar vazirligi fuqarolardan aholi orasida sarosima ko‘tarmaslik maqsadida mazkur o‘quv mashqlarini o‘tkazish davridagi amaliy jarayonlarga oid materiallarni noto‘g‘ri talqin qilmaslik, balki mavjud ma'lumot va axborotlardan unumli hamda oqilona foydalanishni so‘rab qoladi.
Boshqa yangiliklar👇
Toshkent shahrida olib borilayotgan profilaktik tadbirlar va o‘quv mashqlari yuzasidan tayyorlangan maxsus reportaj.
⚡️Бугун 11:00 да Президент Олий Мажлисга мурожаат қилади
❗️Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг Олий Мажлисга Мурожаатномаси МТРК телерадиоканаллари, шунингдек, нодавлат телеканаллар ҳамда Президентнинг ижтимоий тармоқлардаги саҳифалари орқали тўғридан-тўғри жонли эфирда намойиш этилади.
FVV tomonidan FVDTga kiruvchi korxona va tashkilotlar hamkorligida "Qamchiq" dovonida o‘tkazilgan qo‘mondonlik-shtab o‘quv mashg‘uloti tafsilotlari.
#Xavfsiz_bayram
Yangi yil bayramini yorqin bezatilgan archasiz tasavvur qilish qiyin. Biroq, yangi yil archasi yong'in xavfsizligi qoidalariga muvofiq o'rnatilishi va ishlatilishi kerak. FVV Matbuot xizmati va vazirlik ilmiy-tadqiqot instituti hamkorligida archani xavfsiz o'rnatish bo‘yicha muhim tavsiyalar bildirilgan videorolik tayyorlandi.
Ҳурматли Президентимиз Шавкат Мирзиёев 2023 йилни “Инсонга эътибор ва сифатли таълим йили” деб эълон қилди .