Facebook I Instagram I Youtube
-------------------------------------------
В Пастдаргомском районе в партнерстве с Агентством по карантину и защите растений открыта клиника растений «"Zohirshoh Agro himoya"».
В соответствии с Постановлением Кабинета Министров от 15 сентября 2018 г. № 734 «О мерах по организации деятельности растениеводческих клиник» для работы на основе государственно-частного партнёрства
Подробнее..
Ёшларимиз камолоти келажак равнақидир. Шундай экан ўсиб келаётган ёш авлодни комил инсонлар қилиб тарбиялаш, вояга етказишда барча бирдек масъул. Айниқса, бу борада оила, мактаб ҳамда маҳалла ҳамкорлиги катта аҳамият касб этади. Бугунга келиб ушбу руйхатга олий таълим муассасалари ҳам қўшилди. Самарқанд Давлат университети Ўзбекистон Финландия педагогика институти прфессор ўқитувчилари ҳамда вилоят ҳокимлигининг ишчи гуруҳи аъзолари бир мақсад йўлида Самарқанд туман Халқ таълими бўлими тасарруфидаги 34 давлат умумий ўрта таълим мактабига ташриф буюрди. Учрашувда ота-оналар, ўқитувчилар ва битирвчи ўқувчилар иштирок этишди.
Ташрифдан асосий мақсад таълим даргоҳининг илмий салоҳиятини ошириш, бу ерда фаолият олиб бораётган ўқитувчиларга илмий-амалий ёрдам кўрсатиш, шу билан бирга битирувчи ёшларни олий таълимга қамраб олиш учун нималарга эътибор қаратилиши лозимлиги хусусида сўз борди. Бу борада ота-оналар фарзандлари мактабдан қайтгач уларнинг бўш вақтларини бесамар ўтказмаслигини назорат қилиш, аксинча фойдали меҳнат ёки олий ўқув юртига ўқишга кириш учун қўшимча тайёргарлик кўришларини таъминлаш каби масалаларга эътибор қаратишлари таъкидланди.
Мактабнинг битирувчи ўқувчилари учун Самарқанд Давлат университети Ўзбекистон Финландия педагогика институтида профессор ўқитувчилари томонидан қўшимча дарслар бепул ўтилишининг ташкил этилганлиги ҳам ўқувчи ёшлар учун ката имконият эшигини очади. Энди ёшларда илм олиш учун хоҳиш бўлса бас.