PASTDARGʻOM TUMANIDA INFORMATIKA VA AXBOROT TEXNOLOGIYALARIGA IXTISOSLASHTIRILGAN MAKTAB FOYDALANISHGA TOPSHIRILDI
Pastdarg‘om tumani “Nayman” MFY hududida joylashgan 56-umumta’lim maktabiga informatika va axborot texnologiyalariga ixtisoslashtirilgan maktab maqomi berilib, foydalanishga topshirildi.
Maktabning tantanali ochilish tadbirida viloyat Xalq ta’limi boshqarmasi boshlig‘i Z.Shodiyeva, AKTni rivojlantirish hududiy boshqarmasi boshlig‘i D.Xo‘jamberdiyev va keng jamoatchilik vakillari ishtirok etishdi.
Batafsil:👉 samuzedu.uz
Айни вақтда иштихонлик бир грурҳ турли соҳа вакилларм Жиззах вилояти Шароф Рашидов туманида фаолият кўрсатаётган "Гулчи опа томорқа хизматлари" МЧЖ корхонаси фаолияти билан танишишмоқда. Модератор корхона раҳбари Муқаддас Нориева.
Иштихон туман ҳокимлиги ахборот хизмати
🪶OVCHILIKNING O‘Z QOIDALARI BOR!
🔸Shu kunlarda, Samarqand viloyat Ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish boshqarma boshlig‘ining topshirig‘i ijrosini taminlash maqsadida, Toyloq tuman nazorat inspeksiyasi davlat inspektorlari tomonidan tumanning Navbahor mahallasining qishloq xo‘jaligi ekinlaridan bo‘shagan yer maydonlarida olib borilgan kuzatuv reyd tadbirlari jarayonida shu mahallada yashovchi fuqaro A.R o‘ziga tegishli bo‘lgan ov quroli yordamida ov qilib yurganligi aniqlandi. Davlat inspektorlari tomonidan ushbu fuqaroning ov qilish huquqini beruvchi xujjatlari ko‘zdan kechirilganda mavsumiy ov varaqasining tegishli ustunlari to‘ldirilmaganligi ma’lum bo‘ldi.
👉Shu bois ushbu fuqarolarning harbiriga nisbatan O‘zbekiston Respublikasi MJtKning 90-moddasi 1-qismi asosan, ma’muriy bayonnoma rasmiylashtirilib, jarima belgilandi.
Samarqand viloyati Ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish boshqarmasi axborot xizmati
Оқдарё тумани ИИБ ЙҲХБ ходимлари, туман Фавқулодда вазиятлар бўлими ҳамда тегишли ташкилотлар ҳамкорлигида туман маркази ва маҳаллаларда турли бахтсиз ходисаларни олдини олишга қаратилган тарғибот автокарвони ташкил этилди.