Самарқанд туман халқ таълими бўлими тасарруфидаги 34-умумий ўрта таълим мактабида Президентимиз томонидан илгари сурилган, ёшларнинг иқтидор ва истеъдодларини рўёбга чиқаришга хизмат қилувчи 5 муҳим ташаббус доирасида самарали ишлар амалга оширилиб келинмоқда. Жумладан, ўқувчи ёшлар ўзлаштирган билим ва кўникмаларини эркин намоён қилишлари ва уларни қўллаб-қувватлаш мақсадида босқичма-босқич турли танловлар, беллашувлар ҳамда спорт мусобақалари ўтказилиб келинмоқда.
Навбатдаги танлов эса “Ёш рассомлар” тўгарагига аъзо ўқувчилар ўртасида бўлиб ўтди. Эркин мавзуда бўлиб ўтган ушбу танловда ўқувчилар “Менинг маҳаллам”, “Ватан”, “Мактабим фахрим” ҳамда “Менинг дўстим” каби мавзуларда расмлар чизишди. Танлов якунига кўра 6"Б" синф ўқувчиларининг чизган расмлари алоҳида баҳоланди. Ёш рассомлар мактаб маъмурияти томонидан рағбатлантирилди.
Самарқанд туман халқ таълими бўлими тасарруфидаги
34-умумий ўрта таълим мактаби тарғиботчиси.
☀️ Бугун 18 декабрь куни Самарқандда об-ҳаво бироз исийди
Самарқанд вилоятида ҳаво ўзгариб туради, ёғингарчилик кутилмайди. Шарқдан секундига 3-8 метр тезликда шамол эсади. Ҳарорат кечаси 2 даража совуқ, 3 даража илиқ, кундузи 12-17 даража илиқ бўлади.
Вилоятимизнинг тоғли ҳудудларида ҳаво ўзгариб туради, айрим жойларда туман тушади. Шарқдан секундига 7-12 метр тезликда шамол эсади. Ҳарорат 5-10 даража илиқ бўлади.