Самарқанд вилоятида ҳаво ўзгариб туради, айрим жойларда вақти-вақти билан ёмғир, қор ёғади. Шарқдан секундига 5-10 метр тезликда шамол эсади. Ҳарорат кечаси 1-6 даража совуқ, кундузи 0-5 даража илиқ бўлади.
Вилоятимизнинг тоғли ҳудудларида ҳаво ўзгариб туради, айрим жойларда ёмғир, қор ёғади. Шарқдан секундига 7-12 метр тезликда шамол эсади. Ҳарорат 2-3 даража совуқ бўлади.
Вилоят фавқулодда вазиятлар бошқармасига бошлиқ тайинланди
Полковник Исмоилов Илҳом Исмоилзода Самарқанд вилояти фавқулодда вазиятлар бошқармаси бошлиғи лавозимига тайинланди.
И.Исмоилов шу кунга қадар вилоят фавқулодда вазиятлар бошқармаси бошлиғи биринчи ўринбосари - штаб бошлиғи лавозимида фаолият юритган.
Шу пайтгача бошқарма бошлиғи лавозимида ишлаган Ўлмас Мейлиев Хоразм вилояти фавқулодда вазиятлар бошқармаси бошлиғи этиб тайинланди.
“Тахтиқорача” довони автомобиллар ҳаракати учун қайта очилди
“Тахтиқорача” довонида тинимсиз қор ёғиши оқибатида йўлнинг юза қисмида музламалар ҳосил бўлганлиги боис 13 декабрь куни соат 14:00 дан довон орқали автомобиллар ҳаракати вақтинча тўхтатилган эди.
Кеча бу ерда Фавқулодда вазиятлар вазирлиги бошчилигида тегишли ташкилотлар ходимлари томонидан зурур тадбир олиб борилди.
Натижада бугун, 14 декабрь соат 08:20 да “Тахтиқорача” довони автомобиллар ҳаракати учун қайта очилди.
Манба 👉@Zarnews_uz
Aйни пайтда халқ депутатлари Иштихон тумани Кенгашининг навбатдаги 56-сессияси бўлиб ўтмоқда.
Унда туман ҳокими Шуҳрат Негматов аҳолига мурожаат қилмоқда.