🔵 Xalq deputatlari Bulung‘ur tuman Kengashining navbatdagi 48-sessiyasi o‘zi ishini boshladi
Unda sektor rahbarlari, tuman hokimi o‘rinbosarlari, deputatlar, ommaviy axborot vositalari vakillari hamda tegishli idora va tashkilotlar rahbarlari ishtirok etmoqda.
Ayni vaqtda Bulung‘ur tumani hokimi Baxodir Abdullayevich Baxramovning “Bulung‘ur tumanini ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish yuzasidan 2021-yilda amalga oshirilgan ishlar yakunlari hamda 2022-yilgi vazifalar yuzasidan tuman aholisiga murojaati” tinglanmoqda.
Sessiya ishi tuman hokimligining Facebook ijtimoiy tarmog‘idagi sahifasi orqali to‘g‘ridan-to‘g‘ri jonli efirga uzatilmoqda: https://fb.watch/9SC5-Or5mC/
Пайпоқ ичидаги “Трамадол”
Мамалакатимизда божхона ходимлари томонидан гиёҳвандлик воситалари ва уларнинг ноқонуний айланмасига қарши кураш борасида тизимли асосда ишлар амалга оширилмоқда.
Хусусан, Самарқанд вилояти божхона бошқармаси “Жартепа” чегара божхона пости орқали ҳаракатланган қўшни давлат фуқароси Ф.Ж.га тегишли қўл юклар рентген аппарати ёрдамида кўздан кечирилганда, фуқаро томонидан пайпоқ ичига яришиб олиб ўтилмоқчи бўлган 60 дона “Трамадол – 50 мг” номли таркибида гиёҳвандлик воситаси бўлган дори воситалари борлиги аниқланган.
Ҳозирда ушбу ҳолат юзасидан божхона органлари томонидан суриштирув ишлари олиб борилмоқда.