✅ YOSHLAR BILAN UCHRASHUV: MUAMMOLARDAN YECHIMLAR SARI
Prezidentimizning 2024-yil 21-fevral kuni “O’zbekiston - 2030” strategiyasini “Yoshlar va biznesni qo‘llab-quvvatlash yili”da amalga oshirilishga oid davlat dasturi to‘g‘risida”gi PF-37-sonli Farmoyishi ijrosini na'minlash maqsadida joriy yilda o‘tkazilgan xatlov natijasiga ko‘ra “Yoshlar balansi”ga kiritilgan Samarqand shahar “Oqsaroy” mahallasida yashovchi yoshlar bilan universitet rektori, professor X.Yunusovning uchrashuvi bo‘ldi.
Uchrashuvda Rektor, yoshlar bilan yaqindan tanishib, ularning orzu-umidlari, muammolari, bilan qiziqib, oʻz tavsiyalarini berdi.
O’z navbatida yoshlar bilan manzilli ishlash, muammolarini hal etish va ko‘maklashish borasida chora-tadbirlar belgilandi.
Yakunda yoshlardan A.Farmonkulov, A.Xudaykulova, J.Gafarov, M.Raimova, X.Normatov, M.Kamolova M.Jiyanovlarga maishiy texnika buyumlari tuhfa qilindi.
Suhbat yakunida Rektor yoshlarga yordam berishdan doim xursand ekanligini taʼkidladi.
🏛Axborot xizmati
Samarqand viloyatidan E-auksion.uz platformasi orqali 56 ta davlat aktivlarini bo‘lib to‘lash sharti bilan sotib oling!
🔹 Samarqand shahridan 10 ta (ko'rish)
🔹 Kattaqo‘rg‘on shahridan 1 ta (ko'rish)
🔹 Oqdaryo tumanidan 5 ta (ko'rish)
🔹 Bulung‘ur tumanidan 4 ta (ko'rish)
🔹 Jomboy tumanidan 2 ta (ko'rish)
🔹 Ishtixon tumanidan 1 ta (ko'rish)
🔹 Kattaqo‘rg‘on tumanidan 1 ta (ko'rish)
🔹 Qo‘shrabot tumanidan 5 ta (ko'rish)
🔹 Payariq tumanidan 6 ta (ko'rish)
🔹 Pastdarg‘om tumanidan 7 ta (ko'rish)
🔹 Paxtachi tumanidan 2 ta (ko'rish)
🔹 Nurobod tumanidan 4 ta (ko'rish)
🔹 Urgut tumanidan 6 ta (ko'rish)
🔹 Toyloq tumanidan 2 ta (ko'rish)