Ayni kunlarda bo'lib o'tayotgan olimpiada doirasida kurash musobaqasi ham o'tkazilib kelinmoqda. Bu esa mahalladagi kurash bilan shug'ullanadigan yoshlar uchun yana bir imkoniyat.
Viloyat bo'ylab katta qiziqish bilan davom etayotgan ushbu musobaqalar Samarqand viloyati yoshlari o'rtasida ham bo'lib o'tmoqda. Ayni paytda barcha tuman va shahardan kelgan yoshlar kurash musobaqasining viloyat bosqichida kuch sinashyapti...
#beshtashabbusolimpiadasi
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевга туркий халқлар оиласининг бирлигини мустаҳкамлашга, туркий мамлакатларнинг манфаатлари ва қарашларини халқаро майдонда фаол илгари суришга қўшган улкан ҳиссаси учун юксак мукофот – “Туркий дунёнинг олий ордени” тантанали топширилди.
Президенту Республики Узбекистан Шавкату Мирзиёеву торжественно вручена высокая награда – «Высший орден Тюркского мира» за выдающийся вклад в укрепление единства тюркской семьи, активное продвижение интересов и взглядов тюркских стран на международной арене.
#Mirziyoyev #sammit #TDT #mukofot
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Туркий давлатлар ташкилоти саммитида иштирок этиш учун Остона шаҳрига амалий ташрифини якунлади ва Тошкентга жўнаб кетди.
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев завершил свой рабочий визит в город Астану для участия в саммите Организации тюркских государств и отбыл в Ташкент.