🟨 Մոսկվայի դատարանը հեռակա կալանավորել է բլոգեր Սերգեյ Կոսենկոյին՝ որդուն ձնակույտի մեջ գցելու տեսանյութի պատճառով:
▫️Նրան մեղադրել են անչափահասի դաստիարակության պարտականությունները չկատարելու և առողջությանը ծանր վնաս պատճառելու փորձի մեջ:
👍183👎40
🟨 Լարսում երթևեկությունը վերականգնվել է կցորդիչով և կիսակցորդիչով տրանսպորտային միջոցների երթևեկությունը:
👍45
🟨 Վրաստանի Բաթում քաղաքի «Շերատոն» հյուրանոցի նախասրահում գիշերը հարձակվել են նախկին վարչապետ, այժմ ընդդիմադիր Գեորգի Գախարիայի վրա։ ▫️Նա ուղեղի ցնցում է ստացել, կոտրվել է քիթը: ՄԱՆՐԱՄԱՍՆԵՐ
🟨 Տեսանյութում երևում է, թե ինչպես է Վրաստանի նախկին վարչապետ Գիորգի Գախարիան բաժակը նետում պատգամավոր Դմիտրի Սամխարաձեի վրա, ինչից էլ սկսվում է ծեծկռտուքը:
👎58👍4
🟨 Եթերում ՀՀ ինքնիշխանության և տարածքային ամբողջականության դեմ հնչեցված խոսույթների առնչությամբ ՀՀ ԱԳՆ է կանչվել ՀՀ-ում ՌԴ դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը:  ▫️Հանդիպման ընթացքում դեսպանին է հանձնվել համապատասխան բողոքի հայտագիր: ՀՀ ԱԳՆ ՄԱՆՐԱՄԱՍՆԵՐ
🟨 Միանշանակ է, որ Դմիտրի Կիսելյովի «Շաբաթվա լուրեր» հաղորդման փակման հարց առաջանա՝ ՀՀ ինքնիշխանության ու տարածքային ամբողջականության դեմ խոսույթի պատճառով:
Եթե կհիշեք, Սոլովյովի հաղորդումը ևս արգելափակված է, մեր հեռուստադիտողն առանձնապես մեծ կարոտով չի սպասում այդ հաղորդմանը: