🟨 Մցխեթա-Ստեփանծմինդա- Լարս ավտոճանապարհի Գուդաուրի-Կոբի հատվածում եղանակային պայմանների վատթարացման պատճառով` Խաչի լեռնանցքը երկու ուղղություններով ամբողջությամբ փակ է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար։
👍26👎18
🟨 Իսրայելական ԶԼՄ-ները հայտնում են Գազայի հատվածի «Ռաֆահ» անցակետի Պաղեստինյան հատվածի նկատմամբ վերահսկողություն հաստատելու մասին:
▫️Այս հատվածը սահմանակից է Եգիպտոսի հետ:
👎114👍24
🟨 Այսօր՝ ժամը 12:00-ին, Տավուշի մարզի Կիրանց բնակավայրից 1800 մ հյուսիս տեղի է ունենալու պայթեցման աշխատանք' 1(մեկ) պայթյուն:
👍73👎42
🟨 Սահմանազատումը տեղի է ունենում Խորհրդային Միության իրավաբանական ուժ ունեցող ամենավերջին քարտեզների հիման վրա:
👍204👎176
🟨 Սահմանային սյուները, որոնք տեղադրվում են Տավուշի մարզում, ՀՀ անվտանգության երաշխիքների սյուներն են:
👍218👎153
🟨 Այս գործընթացը (սահմանազատման,- խմբ.) ունի մեկ նպատակ` անիմաստ, անտրամաբանական և անիրագործելի դարձնել պատերազմը։
👍197👎131
🟨 Ալմա-Աթայի հռչակագիրը ՀՀ և Ադրբեջանի միջև որպես սահմանազատման բազային սկզբունք ընդունված է Հայաստանի և Ադրբեջանի կողմից:
▫️Դա անշրջելի իրողություն է:
👍234👎137
🟨 Այս գործընթացը (սահմանազատման,- խմբ.) ունի մեկ նպատակ` անիմաստ, անտրամաբանական և անիրագործելի դարձնել պատերազմը։ Նիկոլ Փաշինյան
🟨 Այս պահի դրությամբ արված է աշխատանքի մեծ մասը՝ 90%-ը։
▫️Որքան այդ աշխատանքն առաջ է գնում, ավելի է ուժեղանում այն համոզմունքը, որ ձևավորվում են անվտանգային երաշխիքներ և պատերազմը զրկվում է հիմքից։ Պատերազմը դառնում է անտրամաբանական։
👍216👎143
🟨 Մեկնարկել է Վլադիմիր Պուտինի երդմնակալության արարողությունը։
👎248👍40
🟨 Պատերազմը ներքին և արտաքին մի շարք ուժերի հարկավոր է, որպեսզի հնարավոր լինի իշխանափոխություն անել առանց ընտրությունների:
👍243👎139
🟨 Երդմնակալության արարողության ճանապարհին Պուտինն անսպասելիորեն հետաքրքրվել է նկարով:
👎218👍43
🟨 Պուտինը պաշտոնապես երդվել է և վերստանձնել ՌԴ նախագահի պաշտոնը։
👎292👍53
🟨 Վաղը մեկնելու եմ Մոսկվա՝ նախագահելու ԵԱՏՄ բարձրագույն խորհդրի նիստը:
▫️Երկկողմ հանդիպում կունենամ ՌԴ նախագահի հետ: