Машина жарима майдонига, ўзи 15 суткага кетса кере
⚠️🔥 Тошкент вилояти, Янгийўл тумани Халқобод заправкасида автобус портлаб кетгани айтилмоқда
Метанда юрадиганлар баллонингиз техник ҳолатини текширтириб олинг.
👎Диққат фейк
Тармоқларда, айрим канализация каналларда йўллардаги қоидабузарлик учун баллик жарима тизими 1 февралдан ишга тушгани ҳақида хабарлар тарқалмоқда.
Ҳайп учун тарқатилаётган бу хабарлар ҳозирча ёлғон. Нимага? Чунки бу тизимни жорий этиш ҳали қонун имзоланмаган. Сенат маъқуллаган ҳужжат президентга киритилган. Қонун имзолангандан сўнг, бу тизим ишга туширилиши мумкин бўлади.
⚡️Украиналик россиялик сифатида ўзини таништириб, ўзбек миллати вакилларини ҳақорат қилган — у иштирок этган видео Литва махсус хизматлари назоратидаги YouTube каналига жойлаштирилган.
ФСБ жиноятчини аниқлади — у Николаев вилоятида туғилган Николай Кочмарик бўлиб, ҳозирда Украинада яшайди ва Қуролли Кучларни қўллаб-қувватлайди.
❗️Ўзбекистонда китоб ўқиган маҳкумларнинг жазо муддати қисқартирилиши мумкин
Маҳкум 1 та китоб ўқигани ва белгиланган имтиҳонни топширгани учун жазо муддати 3 кунга қисқартирилади. Бунда йилига кўпи билан 10 та китоб ўқиш мумкинлиги белгиланиши кутилмоқда.