Forwarded from Абдувахоб Хамидов
☝️ Янгиланаётган Конституция лойиҳасида қандай ўзгартиш ва қўшимчалар мавжуд?
📑 Амалдаги Конституциянинг қайси моддаларига қандай ўзгартишлар киритилиши мумкин?
Батафсил #инфографикада
Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёев Туркманистон Миллий Кенгаши Халқ Маслаҳати Раиси Гурбангули Бердимуҳамедов билан телефон орқали мулоқот қилди.
Давлатимиз раҳбари Гурбангули Бердимуҳамедовни 65 йиллик юбилейи билан самимий қутлаб, унга мустаҳкам соғлик, бахт-саодат ва муваффақиятлар, биродар Туркманистон халқига тинчлик-осойишталик ва равнақ тилади.
Икки мамлакатнинг кўп қиррали ҳамкорлигини янада кенгайтириш масалалари муҳокама қилинди.
Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев провел телефонный разговор с Председателем Халк Маслахаты Милли Генгеша Туркменистана Гурбангулы Бердымухамедовым.
Глава нашего государства сердечно поздравил Гурбангулы Бердымухамедова c 65-летним юбилеем, искренне пожелав ему доброго здоровья, благополучия и успехов, мира и процветания братскому народу Туркменистана.
Обсуждены вопросы дальнейшего расширения многопланового сотрудничества двух стран.
#Mirziyoyev #muloqot #Turkmaniston #hamkorlik
Ҳурматли юртдошлар!
“Ўзбекистон Республикасининг Конституциясига ўзгартиш ва қўшимчалар киритиш тўғрисида”ги Ўзбекистон Республикасининг Конституциявий қонуни лойиҳаси умумхалқ муҳокамаси учун эълон қилинди.
▫️Муҳокамалар шу йилнинг 5 июлига қадар давом этади.
Ушбу жараёнда фаол фуқаролик позициянгизни намоён этиб, муҳокамаларда иштирок этинг!