#Mirziyoyev #safar #Toshkentviloyati #mahalla
Парвозлар хавфсизлиги куни
Бугун Ўзбекистон Республикасининг фуқаро авиацияси авиакомпаниялари ва ташкилотлари вакиллари иштирокида “Парвозлар хавфсизлиги куни” ўтказилди.
Учрашувда Транспорт вазирлиги авиация ҳодисалари ва можароларини текшириш бошқармаси томонидан 2020 йилда парвозлар хавфсизлигининг 2019 йилга нисбатан умумий ҳолати тавсифлаб берилди.
2020 йилда авиация ҳодисаларига олиб келган асосий омиллар қайд этилиб, инсон омилининг салбий таъсири билан боғлиқ авиация инцидентларининг ҳолати ва сабаблари хақида маълумот берилди.
mintrans.uz |Telegram |Facebook |Instagram |
Президент Шавкат Мирзиёев Юқори Чирчиқ туманидаги “Евро Глобал Инвест” МЧЖ фаолияти билан танишди.
Корхона йирик йиғма темир-бетон панеллари тайёрлашга ихтисослашган. Мазкур лойиҳанинг умумий қиймати 40 миллион евро. Италия, Германия ва Австриядан замонавий технологиялар ўрнатилган.
Давлатимиз раҳбари материаллар ишлаб чиқариш ва қурилишнинг тўлиқ занжирини ташкил этиб, уй-жойлар нархини янада арзонлаштириш зарурлигини таъкидлади.
Президент Шавкат Мирзиёев ознакомился с деятельностью ООО «Евро Глобал Инвест» в Юкоричирчикском районе.
Предприятие специализируется на производстве сборных крупноразмерных железобетонных панелей. Общая стоимость проекта составляет 40 миллионов евро. Установлены современные линии из Италии, Германии и Австрии.
Глава государства подчеркнул необходимость дальнейшего удешевления жилья за счет создания полного цикла производства стройматериалов.